Bezpłatna cytologia

na zdjęciu kobieta fot. pexels.com

Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat można wykonać w Diagnomedzie przy ul. Komorowickiej 23 w Bielsku-Białej. Rejestracja odbywa się pod nr tel. 695 415 290. Szczegóły na stronie www.diagnomed.pl/diagnostyka.

Bezpłatny program adresowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat, obciążonych czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV - typem wysokiego ryzyka) lub w uzasadnionych przypadkach (w szczególności, jeżeli jesteś zakażona wirusem HIV, przyjmujesz leki immunosupresyjne lub jesteś zakażona HPV – typem wysokiego ryzyka) – po upływie 12 miesięcy.

Cytologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem komórek, głównie za pomocą mikroskopu. Jest to ważna gałąź diagnostyki laboratoryjnej, która pozwala na identyfikację i ocenę zmian komórkowych w organizmach, w tym także na wykrywanie nowotworów. Badanie cytologiczne, czyli tzw. rozmaz szyjkowy (Pap), w ginekologii to badanie cytologiczne rozmazu szyjki macicy w celu wykrycia zmian przednowotworowych lub nowotworowych.

źródło: Diagnomed

oprac. ek