Dziennikarz u licealistów

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

W tym roku szkolnym w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka utworzono klasę o profilu dziennikarsko-prawniczym. Jej uczniowie nie tylko uczą się teoretycznych podstaw dziennikarskiego fachu, ale także poznają go od strony praktycznej. 21 lutego z uczniami tego LO spotkał się Jacek Kachel, dziennikarz Magazynu Samorządowego W BIELSKU-BIAŁEJ, aby podzielić się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym.

Wcześniej uczniowie klasy o profilu dziennikarsko-prawniczym gościli na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, rozmawiając z wieloletnim rzecznikiem prasowym Towarzystwa Sportowego Podbeskidzie Marcinem Zarębskim. Uczestniczyli również w zorganizowanej przez Uniwersytet Bielsko-Bialski konferencji poświęconej dziennikarstwu obywatelskiego.
Jacek Kachel rozmawiał z uczniami Asynka m.in. o plusach i minusach dziennikarskiej profesji, o ciekawych doświadczeniach związanych z tą pracą, jakie były jego udziałem, odpowiadał też na pytania uczniów. Młodzieży szczególnie podobały się jego wspomnienia dotyczące rozmów przeprowadzonych ze znanymi politykami, w tym z kilkoma prezydentami RP.

r