Gra miejska dla obcokrajowców

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

19 lutego w sali sesyjnej Ratusza w Bielsku-Białej młodzi Hiszpanie, którzy przybyli do nas w ramach programu Erasmus+, spotkali się z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

Uczniowie z Hiszpanii przybyli do stolicy Podbeskidzia na zaproszenie Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej z którym wspólnie realizują projekt partnerski Erasmus+ pt. Gry mobilne narzędziem podnoszącym jakość i atrakcyjność kształcenia zawodowego
Podczas spotkania z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim młodzi przedstawili założenia swojej gry, a prezydent pogratulował im pomysłu i zaapelował, aby w pełni korzystali z dobrodziejstw, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej. 
Głównym celem realizowanego projektu jest przygotowanie mobilnej gry miejskiej o Bielsku-Białej dla obcokrajowców i udostępnienie jej wszystkim zainteresowanym. 
W trakcie tej wizyty nastąpi inauguracja przygotowanej gry, którą ma już wersje hiszpańską i angielską. Jest to klasyczne połączenie zwiedzania miasta z wykonywaniem poleceń i zadań. Poprzez taką zabawę obcokrajowiec ma przyswoić sobie najważniejsze informacje o Bielsku-Białej. 
W trakcie pobytu hiszpańskich partnerów — uczniów i nauczycieli z I.E.S. Al-Baytar z Benalmadeny - przygotowane rozwiązania będą testowane przed przekazaniem gry do szerszego użytku. 
W październiku zeszłego roku bielskiego Tuwima przebywali w Hiszpanii, gdzie także brali udział w grze przygotowanej przez partnerską szkołę. 


JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie