Hojny dar dla Książnicy Beskidzkiej

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy profesjonalny skaner, który jest darem od jednego z czytelników. 

-To niezwykle ważne i pomocne urządzenie umożliwi nam skanowanie materiałów w wysokiej jakości, co z kolei ułatwi proces archiwizacji naszych zbiorów. Dzięki niemu będziemy mogli zachować wirtualne kopie naszych skarbów – informuje dyrektor Książnicy Beskidzkiej Katarzyna Ruchała. 

Profesjonalny skaner A3 przekazał Książnicy Tadeusz Marek. Pan Tadeusz mieszka obecnie zagranicą, ale wychował się w Bielsku-Białej. Szczególnym sentymentem darzy bibliotekę, w której  spędzał dużo czasu jako młody człowiek. Darczyńca użyczył też bibliotece swoich cennych zbiorów, które po skanowaniu będą dostępne wszystkim chętnym. 

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszemu darczyńcy, który swoją hojnością stworzył nam możliwość udoskonalenia naszej pracy. To dzięki ludziom takim jak on możemy kontynuować naszą misję promowania czytelnictwa i kultury w społeczności nie tylko lokalnej - dodaje Katarzyna Ruchała.

JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie