Komunikat

Na zdjęciu Teatr Polski fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy

Dziś po południu odbyło się zwołane w trybie pilnym przez prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone epidemii koronawirusa.

Aktualną sytuację w naszym mieście omówił dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego – Jarosław Rutkiewicz. Podkreślił, że w Bielsku-Białej nie ma – jak dotychczas – żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Zalecił jednocześnie podjęcie wszelkich możliwych działań o charakterze profilaktycznym, które zapobiegną jego ewentualnemu rozprzestrzenieniu się.

W związku z powyższym zadecydowano o zawieszeniu do odwołania działalności Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz  Teatru Lalek Banialuka.

Zostają też odwołane planowane na najbliższy czas imprezy we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury oraz w Książnicy Beskidzkiej i wszystkich jej filiach. Dodatkowo w Miejskim Domu Kultury zostają zawieszone zajęcia dla seniorów jako grupy najbardziej narażonej na skutki zarażenia koronawirusem, a w Książnicy Beskidzkiej i jej filiach zostają zamknięte czytelnie.

Od czwartku zawieszają działalność także wszystkie funkcjonujące na terenie miasta kluby seniora.

Prezydent zwraca się także do dyrektorów wszystkich bielskich placówek oświatowych o odwołanie zaplanowanych na najbliższe tygodnie akademii, uroczystości, występów i innych imprez.

Prezydent apeluje także do prywatnych organizatorów przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych o ich przełożenie na inny termin.

 

r