Pozostał nieśmiertelny głos

na zdjęciu przewodniczący rady Janusz Okrzesik wpisujący się do księgi Na zdjęciu przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik; fot Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Bielszczanie żegnają Marię Koterbską. W wyłożonej w Ratuszu księdze kondolencyjnej przybywa wzruszających wpisów. Znane są też szczegóły pogrzebu wielkiej damy polskiej muzyki, jednej z najsłynniejszych mieszkanek Bielska-Białej.

Jedną z osób, która wpisała się do księgi kondolencyjnej jest przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik: Moja Mama uwielbiała Pani piosenki. Dała Pani wiele radości prostym ludziom, za co jestem ogromnie wdzięczny. Teraz w niebie cieszą się, że będzie im Pani swingować. Niech Pani odpoczywa w pokoju – napisał przewodniczący RM.

Bielszczanie w swoich wpisach podkreślają, że wraz z odejściem Pani Marii odszedł świat ich rodziców, zapewniają, że nadal będzie żywa w ich pamięci dzięki piosenkom, które będą śpiewać. Dziękują za to, że pozostawiła swój nieśmiertelny głos.

Do czwartku – 28 stycznia do księgi kondolencyjnej może wpisać się każdy, kto chce uczcić pamięć słynnej bielszczanki i oddać jej hołd. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.
Ze względów sanitarnych prosimy o zabranie ze sobą swojego długopisu oraz o dezynfekcję rąk przed i po wpisaniu kondolencji. Prosimy także o dostosowanie się do poleceń strażników miejskich, którzy pilnują, by podczas składania wpisów zachowane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii.

Ostatnie pożegnanie Marii Koterbskiej odbędzie się w piątek – 22 stycznia o godzinie 13.00 w kościele Opatrzności Bożej. Po mszy pogrzebowej kondukt przejedzie na cmentarz przy ulicy Grunwaldzkiej.

Osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach, proszone są o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Tego dnia, wieczorem na Zamku Sułkowskich zostanie wyświetlony mapping, upamiętniający artystkę.

Maria Koterbska odeszła 18 stycznia 2021 r. w wieku 96 lat.

 

ek

 

na zdjęciu księga i portret Marii Koterbskiej
fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB