Szkoła na Filarowej najlepsza w powiecie

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Szkoła Podstawowa nr 38 w Bielsku-Białej mieszcząca się przy ulicy Filarowej zajęła 1. miejsce w powiecie bielskim oraz 8. miejsce w województwie śląskim podczas etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu pt. Odblaskowa szkoła. 

Podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu, w którym wzięło udział prawie 150 szkół z województwa śląskiego i około 40 tysięcy uczniów, odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na galę zaproszono delegacje z 10 zwycięskich szkół z województwa. 

Nagrodę za 1 miejsce w powiecie i 8. w woj. śląskim w wysokości 2 tys. zł w imieniu Szkoły Podstawowej nr 38 odebrały wicedyrektor do spraw szkoły podstawowej – Alicja Krzempek oraz koordynatorka konkursu Odblaskowa szkoła w SP 38 – Krystyna Piekarska wraz z grupą 20 uczniów – reprezentantów klas.

Konkursowej gali towarzyszyło szereg atrakcji, m.in. pokazy wyszkolenia psów policyjnych, szkolenie z pierwszej pomocy, prezentacja radiowozów ruchu drogowego i katowickiego oddziału prewencji oraz koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

oprac. JacK