Zamknięte kolejne placówki

Budynek Bielskiego Centrum Kultury fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym oraz w kontekście rządowych decyzji o zamknięciu placówek oświatowych, muzeów i kin informujemy, że od czwartku 12 marca swoją działalność dla odbiorców zawieszają: Miejski Dom Kultury, Książnica Beskidzka, Galeria Bielska BWA, świetlice środowiskowe, ośrodki wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

Od czwartku nieczynne będą także basen Troclik na Osiedlu Karpackim oraz pływalnia Aqua na osiedlu Langiewicza.

Przypominamy, że wcześniej zapadła decyzja o zamknięciu dla publiczności aż do odwołania Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka. Odwołane zostają ponadto wszystkie wydarzenia i imprezy organizowane przez Urząd Miejski oraz podległe mu jednostki.

Apelujemy także ponownie do wszystkich mieszkańców o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w Urzędzie Miejskim i zachęcamy do korzystania z komunikacji internetowej i telefonicznej.

Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej ze względów bezpieczeństwa prosi wszystkich emerytów i rencistów, którzy korzystają ze świadczeń socjalnych w MZO o ograniczenie osobistego składania wniosków. Wszelkie informacje w tej sprawie udzielane są telefonicznie pod następującymi numerami: (33) 499 23 38 lub (33) 499 23 18.

 

r