Mammografia przy Trocliku

Dwie kobiety na zdjęciu fot. materiały promocyjne

Od 1 listopada tego roku więcej Polek może korzystać z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przedział wiekowy pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Panie mogą nadal wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział panie od 45 do 74 roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków - nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka - rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2 i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Bielsku-Białej 4 grudnia w godzinach od 11.00 do 17.00 w pobliżu krytej pływalni Troclik przy ul. generała Kazimierza Sosnkowskiego 14.

Badajmy się regularnie i dbajmy o swoje zdrowie

Organizatorzy badań szczególnie zapraszają nowe roczniki pań urodzonych w latach 1974-1978, które nie mogły dotychczas korzystać z badań oraz panie urodzone w latach 1949-1953, które mogą powrócić do programu.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem pomocnym w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi organizator badań usprawnia kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspiesza ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja na badanie pod nr tel. 22 880 90 80 (*3).

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Należy stawić się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl.

Informacje, jak skorzystać z mammografii, umieszczone są także na stronie www.pacjent.gov.pl.

źródło: LUX MED Diagnostyka

 

plakat