Wygrana w pucharze

na zdjęciu kilku zawodników walczących o piłkę fot. materiały klubu Rekord Bielsko-Biała

Pucharowe starcie drużyn Rekord Bielsko-Biała i Fit-Morning Gredar Brzeg 17 lutego w Bielsku-Białej było niemal kopią ligowej potyczki Rekordu z brzeżanami sprzed tygodnia.

W grze o ligowe punkty Rekordziści ograli na wyjeździe Fit-Morning Gredar 12:2, na własnym parkiecie zaaplikowali rywalom jednego gola więcej. Przez dość długi czas wcale nie zanosiło się na deklasację i pogrom zespołu z Opolszczyzny. Po golu kontaktowym Pawła Boczarskiego rezultat 2:1 utrzymywał się aż przez dziesięć minut. Za to w końcowej fazie pierwszej połowy, po bramkach Pawła Budniaka i Michała Kubika, defensywa gości kompletnie pogubiła się. Na marginesie, trafienia kapitana reprezentacji cieszą szczególnie, gdyż znamionują powrót nie tylko do zdrowia, ale i dobrej dyspozycji sportowej.

Wydawało się, że w przerwie trener przyjezdnych – Roman Smirnov, zdoła skonsolidować brzeskie szeregi. Niczego takiego jednak nie zaobserwowano – co więcej – kilka z ośmiu zdobytych goli przez gospodarzy było wręcz prezentami dla bielszczan. Całe spotkanie skwitujemy zdawkowo – widowisko było jednostronne i raczej nie przejdzie do annałów bieżącej edycji pucharu Polski w futsalu. Ekstraklasowy beniaminek był tylko tłem dla lidera ligowych rozgrywek, którego za tydzień czeka potyczka 1/8 finału w Tychach, z tamtejszym GKS Futsal.