Inkluzywny czyli jaki?

baner materiały promocyjne

Panel dyskusyjny Językowa wrażliwość odbędzie się 22 lutego o godzinie 17.00 w Książnicy Beskidzkiej. Temat języka inkluzywnego wciąż wywołuje wiele emocji i paradoksalnie zdarza się, że staje się źródłem konfliktu. A przecież inkluzywny to łączący lub obejmujący jakąś całość, przeznaczony dla wszystkich.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, by podjąć dyskusję o współczesnych dylematach językowych, o których tak wiele słyszymy i czytamy w mediach. Kto ma decydować o tym, co jest inkluzywne i niewykluczające i co to tak naprawdę oznacza.

W Mieście Splotów, otwierając się na długofalowe praktyki, edukację i działania włączające, tkamy nasz dobrostan językowy – pamiętając, że język to nie tylko forma komunikacji, lecz również kluczowy element integracji społecznej. Jeśli chcecie wpleść swoje słowa w opowieść o wzajemnym szacunku i akceptacji, zachęcamy do udziału w tym fascynującym wydarzeniu.

Osoby uczestniczące w panelu to ekspert i ekspertki w swoich dziedzinach. Maciej Makselon jest polonistą, redaktorem inicjująco-prowadzącym wydawnictwa W.A.B., nauczycielem akademickim, popularyzatorem wiedzy o języku polskim, instruktorem pisania i dwukrotnym mówcą TEDx. Katarzyna Sujkowska-Sobisz to językoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Śląskiego i prezeska Zarządu Fundacji Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE. Paulina Darłak jest absolwentką historii sztuki i specjalizacji kuratorskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje w Galerii Bielskiej BWA i współtworzy katowicką scenę queerową performując jako osoba związana z kolektywem Śląsk Przegięty.

Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Książnicę Beskidzką, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz i Punkt 11 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

r