Niezwykły jubileusz

Zespół CudaWianki na scenie fot. Dom Kultury w Wapienicy

Koncert z okazji 10-lecia zespołu CudaWianki, działającego przy Domu Kultury w Wapienicy odbył się 2 lutego. Sala w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz była po brzegi wypełniona miłośnikami energetycznej, folkowej muzyki.

Już po pierwszym utworze brawa nie ustawały... W pierwszej części koncertu zespół zaprezentował repertuar, który można usłyszeć na ich świeżo wydanej płycie - CudaWianki. To melodie Łuku Karpat przeplecione różnymi stylami muzycznymi, ale przede wszystkim emanujące niezwykłą energią. Wszystko to sprawiło, że sala wpadała w zachwyt po każdym utworze.

W drugiej części koncertu zaprezentowała się młodsza grupa folkowa działająca przy Domu Kultury w Wapienicy - kapela NoToHop oraz byli członkowie zespołu CudaWianki.

- Lubimy się bardzo, lubimy ze sobą grać. Poza sceną jesteśmy przyajciółmi, sąsiadami i to wszystko przedkłada się na to, że razem dobrze czujemy się na scenie - mówiła założycielka zespołu CudaWianki Małgorzata Waluś.

Emocje po koncercie nie stygną. Zespół już zapowiedział, że ostro zabiera się do pracy i szykuje do wiosenno-letniego sezonu, który będzie obfitował w wydarzenia kulturalne z ich udziałem.

CudaWianki można obserwować na Facebooku - CudaWianki oraz na Instagramie - zespol.cudawianki, a posłuchać na Youtube: CudaWianki CudaWianki - YouTube.

oprac. ek