Wytańczyli nagrody

Zespół tancerek na scenie fot. DK Hałcnów

Ci, którym w duszy gra taniec, wystąpili 24 lutego w Domu Kultury w Hałcnowie podczas XIX Zimowych Impresji Tanecznych. Na scenie pojawiło się aż 620 tancerzy w 48 zespołach.

- Atmosfera była fantastyczna, bo nie tylko scena iskrzyła od tańca, ale i w przerwach wszyscy świetnie się bawili – mówi kierownik DK w Hałcnowie Bożena Adamczyk.

Każdy zespół, który zaprezentował się podczas XIX Zimowych Impresji Tanecznych, otrzymał piękną statuetkę - Tancerkę, wykonaną przez Iwonę Greczkę w pracowni ceramicznej DK w Hałcnowie. Ponadto podziękowania powędrowały do każdego choreografa, instruktora i opiekuna zespołu, a wszyscy tancerze i tancerki w kategorii poniżej 8 lat otrzymali ceramiczne medale – gwiazdki.
Przyznano również wiele wyróżnień, a nagrody dla laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca ufundował Miejski Dom Kultury w Bielsku Białej.

Nagrodzeni laureaci:

kategoria wiekowa poniżej 8 lat
1. miejsce zespół Art Dance Mini
2. miejsce zespół Dwuznak Junior
3. miejsce zespół Mała Forma

kategoria wiekowa 9-12 lat
1. miejsce teatr tańca Ecarte Junior
2. miejsce zespół Mała Reaktywacja
3. miejsce zespół Art Dance Junior
3. miejsce grupa Małe Dino 1

kategoria wiekowa 13-15 lat
1. miejsce zespół Reaktywacja Junior
2. miejsce zespół Figiel
2. miejsce Teatr Tańca Ecarte
3. miejsce zespół Brand New Crew

kategoria wiekowa 16+
1. miejsce grupa Dino 2
2. miejsce zespół Format
2. miejsce zespół Reaktywacja
3. miejsce zespół Reflex.

Zespoły oceniło jury – utytułowani tancerze, pedagodzy tańca, zdobywcy wielu nagród na renomowanych imprezach tanecznych: Marzena Kobryń, Joanna Wiechowska, Patrycja Keller-Wykręt i Sebastian Wiertelak.

Widownia wypełniła salę po brzegi.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji XIX Zimowych Impresji Tanecznych. Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów i pięknych uniesień artystycznych. Do zobaczenia za rok na jubileuszowych XX Zimowych Impresjach Tanecznych – podsumowała Bożena Adamczyk.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała pelnakultura.info.

źródło: Dom Kultury w Hałcnowie

oprac. ek

Zespół taneczny

 

Zespół tancerzy na scenie

 

Wręczenie nagród
fot. DK Hałcnów