Dla marzeń warto sięgać chmur

Prelekcja Mikołaja w szkole fot. Szkoła Podstawowa nr 36

O tym, jak ich rówieśnik zdobywa wysokogórskie szczyty, mogli posłuchać w Szkole Podstawowej nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi uczniowie klas 1-3. Gościem placówki był Mikołaj Adamczyk z Bielska-Białej, który w 2022 roku, jako 6-latek, zdobył zimą położone na wysokości 5364 m n.p.m. Everest Base Camp i jest najmłodszą osobą na świecie, która tego dokonała.

Zresztą osiągniecia Mikołaja to nie tylko baza pod najwyższą górą świata - chłopiec wszedł także na Annapurna Base Camp na 4130 m n.p.m. Na jego koncie jest więcej wysokogórskich szczytów, niż osiągnął niejeden dorosły.

Podczas spotkania tato chłopca - Łukasz Adamczyk - opowiedział uczniom o przygotowaniach do wyprawy i treningach. Dzieci na prezentowanych filmach mogły zobaczyć trudne warunki, z jakimi mierzył się Mikołaj. Każdy mógł również dotknąć specjalistycznego sprzętu oraz odzieży niezbędnej przy tego typu wyprawach.

Spotkanie było dla uczniów bardzo ważną lekcją.

Jeżeli mamy marzenia, warto sięgać chmur, by je spełniać. Najważniejsze jest, aby działać i dążyć do zamierzonego celu, nawet jeżeli droga okaże się trudna – napisała w tekście do naszej redakcji Sylwia Waligóra, która uczestniczyła w spotkaniu z Mikołajem.

oprac. ek

Prelekcja Mikołaja w szkole

 

Prelekcja Mikołaja w szkole

 

Prelekcja Mikołaja w szkole
fot. Szkoła Podstawowa nr 36