Naturalniej z recyklingiem!

baner materiały promocyjne

Już wkrótce ruszy 10. edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i Przyjaciele.

Organizatorzy w ramach jubileuszowej edycji zaplanowali zbiórki elektroodpadów, a zadaniem konkursowym będzie wykonanie plakatu o tym, dlaczego recykling jest ważny. Dla laureatów jest ekstra nagroda: spotkanie z ekologią. Brzmi tajemniczo? Warto wziąć udział, by dowiedzieć się więcej.

Zadania konkursowe 10. edycji konkursu dotyczą zarówno elektroodpadów, jak i odpadów opakowaniowych, czyli tych, których mamy w domach najwięcej i z których najwięcej można odzyskać podczas ich recyklingu.

W konkursie mogą wziąć udział co najmniej 2-osobowe ekozespoły uczniów w dwóch grupach wiekowych: z klas 1-4 oraz 5-8. Uczniowie będą mieli za zadanie opracować kampanię informacyjną zachęcającą do recyklingu. Trzeba będzie zaprojektować co najmniej dwa plakaty na temat recyklingu i zorganizować ich wystawę w szkole, w taki sposób, aby inni mogli je zobaczyć. Jury oceni, które plakaty są najlepsze, oraz nagrodzi zwycięzców wycieczką szkolną o tematyce ochrony środowiska. Z okazji jubileuszu szkoła, która dostanie najwyższą punktację jury, otrzyma bonus w formie spotkania z ekologiem, bo warto spotykać ludzi, którzy inspirują do proekologicznych działań.

Równolegle w całej Polsce zaplanowano ekologiczne zbiórki elektroodpadów.

Szczegóły zgłoszenia do konkursu znajdują się na stronie:
https://chlorofil.com.pl/x-edycja-konkursu-mistrz-recyklingu-i-przyjaciele/.

źródło: Fundacja Chlorofil

plakat