12 ton żywności dla potrzebujących

n a zdjęciu czterech mężczyzn pakujących żywność do samochodu fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, za pośrednictwem Caritas Polska, otrzymała od Agencji Rezerw Materiałowych produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Makaron, mąka, cukier, konserwy mięsne i rybne, warzywa konserwowe, gotowe dania, herbata oraz olej trafiły do potrzebujących.

- Otrzymana żywność trafiła do najbardziej potrzebujących osób z naszej diecezji. W rezultacie udało się rozprowadzić prawie 12 ton żywności - informuje Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Robert Kurpios.

Diecezjalna Caritas dziękuje żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za pomoc w dystrybucji artykułów spożywczych. Wsparcie sił WOT jest możliwe na mocy porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej a 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej. Podpisali je ks. Robert Kurpios i płk Tomasz Białas, zatwierdzone zostało we wrześniu ubiegłego roku.
- Porozumienie okazało się nieocenioną pomocą w dobie pandemii i ograniczonych możliwości pozyskiwania wolontariuszy do realizacji zadań statutowych Caritas - podkreśla ks. Robert Kurpios.

Caritas jako instytucja charytatywna zwalczająca ubóstwo, wspierająca osoby potrzebujące i wykluczone społecznie z terenu diecezji, chętnie podejmuje współpracę z instytucjami, które wykazują wrażliwość na potrzeby bliźnich.

oprac. JacK