Caritas bezdomnym

Zakupiona odzież i akcesoria zimowe dla osób bezdomnych fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Caritas od wielu lat pomaga osobom bezdomnym, ubogim i wykluczonym społecznie ze względu na wiek i status. W okresie zimowym wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wspierają osoby bezdomne, które w czasach pandemii jeszcze bardziej potrzebują naszej pomocy.

Na przełomie stycznia i lutego zmagaliśmy się z dokuczliwie niskimi temperaturami, dlatego w ramach akcji pomocowej młodzież postanowiła zakupić i zebrać nową odzież termiczną, bieliznę i akcesoria zimowe (między innymi kalesony, ciepłe skarpety, czapki, rękawiczki i szaliki). Wszystko zostało przekazane podopiecznym kilku placówek za pośrednictwem pracowników Caritas i koordynatora wolontariatu ks. Tomasza Niedzieli. Zimowa odzież i bielizna trafiła do Schroniska dla Osób Bezdomnych przy ul. Stefanki, Miejsca tymczasowego pobytu przy ul. Filarowej i Noclegowni przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej oraz na osiedle socjalne w Żywcu.

Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Robert Kurpios podkreśla, jak ważne jest dbanie o bliźniego.
- Zawsze byliśmy wrażliwi na potrzeby innych ludzi, w szczególności osób bezdomnych, dlatego cieszy nas fakt, że młode pokolenie nie jest obojętne na krzywdę i potrzeby osób wykluczonych społecznie. Niewątpliwe każde wsparcie jest dla nich kluczowe w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie – zaznacza ks. dyrektor.

oprac. JacK