Dokąd w Beskidy

Kolej Linowa Dębowiec fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Lokalna Organizacja Turystyki Beskidy przygotowuje listę otwartych miejsc w Beskidach. Od 12 lutego trwa sezon zimowy na Dębowcu.

Rząd ogłosił wprowadzenie kolejnych zmian i luzowanie obostrzeń wynikających z epidemii Covid-19. Od 12 lutego otwarte są instytucje kultury. Dozwolona jest ponadto aktywność sportowa na terenach otwartych. Premier poinformował, że decyzje wprowadzane są na dwa najbliższe tygodnie.
Od dzisiaj otwarte mogą zostać:
• hotele i inne miejsca noclegowe z 50-procentowym obłożeniem,
• kina, teatry, filharmonie, opery z 50-procentowym obłożeniem,
• zewnętrzne boiska,
• stoki narciarskie,
• kryte baseny (aquaparki pozostają zamknięte),
• korty tenisowe.

Zapowiadane luzowanie restrykcji spotkało się z wielkim zainteresowaniem Polaków, a informacja na temat działających atrakcji turystycznych i obiektów noclegowych stała się z dnia na dzień towarem pierwszej potrzeby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów oraz mieszkańców Bielska-Białej i okolic, Lokalna Organizacja Turystyki Beskidy chce uruchomić aktualną bazę danych.

- We współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej mamy w planie stworzenie i opublikowanie listy miejsc, które otwierają się na nowo po wymuszonej przerwie. Jeśli jesteś gestorem hotelu, pensjonatu lub innego rodzaju obiektu rekreacyjnego bądź atrakcji turystycznej, napisz do nas koniecznie, od kiedy i na jakich zasadach działasz. Przesyłając zgłoszenie, nie zapomnij podać podstawowych informacji na temat prowadzonej działalności, numeru telefonu i adresu www. Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres biuro@visitbielsko.pl Na podstawie przesłanych zgłoszeń powstanie lista obiektów, która zostanie wkrótce opublikowana na naszych stronach. Niech moc będzie z wami! – zachęcają organizatorzy akcji z LOT.

Przypomnijmy, że cały czas czynna jest Kolej Linowa Szyndzielnia, a 12 lutego o godz. 9.00 ruszył sezon zimowy na Dębowcu (gdzie dzień wcześniej odbyły się zawody narciarskie pn. Beskidzkie Nadzieje, zorganizowane w ramach Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży).
Kolej i stok narciarski są otwarte. Pierwsi narciarze już pojawili się na stoku. Dzisiaj można pojeździć na nartach do g. 20.00 - informuje na swoim profilu FB Kolej Linowa Dębowiec.  

oprac. JacK

Czynne od 12 lutego jest lodowisko w Parku Słowackiego
Można już pojeździć na łyżwach, fot. LOT