Hiszpanie i Grecy w Bielsku-Białej

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Kolejna grupa uczniów z Hiszpanii i Grecji w tych dniach przebywa w Bielsku-Białej. 21 lutego zagraniczni goście odwiedzili salę sesyjną Ratusza oraz Centrum Wolontariatu Młodzieży.

Młodzi przebywają w naszym mieście w ramach wymiany uczniowskiej prowadzonej przez Dwujęzyczną Szkołę im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Spotkanie w siedzibie magistratu zostało zorganizowane przez pełnomocniczkę prezydenta Bielska-Białej ds. osób młodych Paulinę Żmijowską we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta (w jej imieniu działały Sandra Rebuffa i Wiktoria Wikło) oraz Wydziałem Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego, reprezentowanym przez Magdalenę Sobczak. 

Podczas wizyty zagraniczna młodzież wzięła udział w quizie, odwiedziła Centrum Wolontariatu Młodzieży oraz uczestniczyła w prelekcji na temat działań ochrony środowiska w naszym mieście. 

- Zagraniczne wizyty studyjne w Bielsku-Białej prowadzone zarówno przez szkoły, jak i uczelnie, to częste przedsięwzięcia, które dostarczają wiele pozytywnych doświadczeń, wzmacniając relacje międzykulturowe naszej młodzieży - podkreślała pełnomocniczka ds. osób młodych Paulina Żmijowska.

oprac. JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie