Przenośny punkt monitoringu

na zdjęciu mobilna kamera fot. Straż Miejska w Bielsku-BIałej

Od początku lutego bielska straż miejska w codziennej służbie korzysta z nowo zakupionego przenośnego punktu monitoringu, który został ustawiony w dzielnicy Hałcnów.

Skuteczna i szybka reakcja na dziejące się w przestrzeni miejskiej nieprawidłowości - akty wandalizmu, picie pod chmurką - to główny cel ustawienia mobilnej kamery właśnie w tym miejscu. Nowoczesny system jest połączony ze stanowiskiem kierowania, skąd informacje o ujawnionych zdarzeniach będą kierowane bezpośrednio do patroli straży miejskiej. Takie działania skrócą czas reakcji strażników, skróci się też czas przekazywania informacji do innych służb.

Operatorzy zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób obecnych w zasięgu kamery, będą monitorować zdarzenia o charakterze przestępczym lub chuligańskim, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niszczenie mienia czy, namierzą kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego. Poinformowany o zdarzeniu patrol bezzwłocznie zjawi się we wskazanym miejscu.

Straż Miejska na bieżąco analizuje negatywne zdarzenia także w innych miejscach Bielska-Białej. Nowoczesny system monitoringu mobilnego będzie lokalizowany tam, gdzie do takich zdarzeń dochodzi zbyt często.

oprac. JacK