3:1 dla naszych

na zdjęciu siatkarki fot. materiały klubu BKS

W meczu 17. kolejki TAURON Ligi BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3 lutego zagrał u siebie z Metalkas Pałacem Bydgoszcz. Bielszczanki odniosły siódme z rzędu zwycięstwo.

Zdecydowanym faworytem były gospodynie, które w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce, podczas gdy zespół z Bydgoszczy broni się przed spadkiem. Kilka dni przed meczem w Bielsku-Białej w bydgoskiej ekipie zmienił się trener (Jakuba Tęczę zastąpił Martiono Volpini), co niewątpliwie miało wpływ na postawę bydgoszczanek. Efekt nowej miotły zadziałał, ale starczył tylko na pierwszego seta, w którym przyjezdne grały rewelacyjnie. Dzięki dobrej obronie i skutecznym atakom przewaga gości rosła bardzo szybko. Zaskoczone podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka nie potrafiły zmienić oblicza tego seta. Metalkas Pałac Bydgoszcz wygrał 25:14, czym wprawił w osłupienie znaczną część bielskiej publiki.

Na szczęście pierwszy set okazał się tylko wypadkiem przy pracy. Od drugiej partii wszystko wyglądało już tak, jak można było zakładać przed meczem. Dobra gra bielszczanek na zagrywce od razu dawała im przewagę w bloku i obronie, co skrzętnie wykorzystały. Dobre wejście na boisko zaliczyła Joanna Pacak, która rozpoczęła mecz w kwadracie dla rezerwowych, a od drugiego seta była jedną z zawodniczek, które odwróciły losy meczu. Jej dobra gra w bloku (6 punktowych bloków i 6 wybloków w całym meczu) przełożyła się na wiele punktów. Dobrze na skrzydle radziła sobie Paulina Damaske, a swoje dołożyła też atakująca Kertu Laak. Bielszczanki wygrały 25:15 i wyrównały stan meczu na 1:1.

Trzeci i czwarty set był bardzo podobny do drugiego. Na początku każdej partii gospodynie szybko zdobywały przewagę, co wyraźnie zniechęcała przyjezdne, które nie grały już tak ambitnie jak w pierwszym secie. Pojawiały się błędy, wyraźnie gorzej funkcjonował bydgoski atak. Trener Martino Volpini próbował ratować sytuację zmianami, ale na niewiele się to zdało. Obie partie bielszczanki wygrały 25:14 i tym samym cały mecz 3:1.

Było to siódme zwycięstwo z rzędu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Teraz bielski zespół czekają mecze dużo trudniejsze. W kolejnych tygodniach zmierzymy się bowiem z Rzeszowem, Radomiem, Policami i Budowlanymi z Łodzi. Spotkania te zadecydują o rozstawieniu w fazie play-off.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:1 (14:25, 25:15, 25:14: 25:14)

MVP: Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO)

BKS BOSTIK ZGO: Borowczak, Stachowicz, Laak, Abramajtys, Majkowska, Damaske, Mazur (libero) oraz Nowicka, Szczepańska-Pogoda, Pacak, Bidias, Ciesielczyk.

Metalkas Pałac: Gorzkiewicz, Nowakowska, Sikorska, Makarewicz, Paluszkiewicz, Witowska, Saad (libero) oraz Justka, Gliwa, Łyszkiewicz.

 

materiały prasowe BKS