Młodzi w Podbeskidziu

młodzi piłkarze na murawie fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

 

TS Podbeskidzie S.A. ma swoje drużyny młodzieżowe. To jedenaście zespołów. Symboliczne otwarcie Akademii Podbeskidzia odbyło się na stadionie w Bielsku-Białej przed sobotnim meczem z Resovią Rzeszów, który, przypomnijmy zakończył się remisem 2:2.

Młodzi zawodnicy witani przez prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego i prezesa TS Podbeskidzie S.A. Krzysztofa Przeradzkiego wyszli z narożników boiska na murawę, trzymając w rękach balony w klubowych barwach.

- Nie każdy z was będzie Messim i Lewandowskim, ale tu chodzi o coś ważniejszego – o rozwój młodego pokolenia. Wy jesteście przyszłością Podbeskidzia – mówił włodarz.

Akademia Podbeskidzia to efekt współpracy klubów TS Podbeskidzie S.A. i BBTS Podbeskidzie. Obejmie szkolenie wszystkich drużyn od kategorii wiekowej U-6 do U-19. Ze względów formalnych najmłodsze grupy wiekowe od U-6 do U-13 pozostaną w BBTS-ie Podbeskidzie, natomiast starsze grupy od U-14 do U-19 trafią do TS Podbeskidzie. Dyrektor Akademii oraz koordynatorzy nadzorują wszystkie grupy wiekowe.
- Chcemy, żeby Akademia weszła na wyższy poziom pod względem szkolenia. Zacieśnienie współpracy, która trwa już od wielu lat, jest naturalnym krokiem w jej usystematyzowaniu. Akademia będzie podlegała systemowi szkolenia TS Podbeskidzie, wszystkie grupy będą w jednym programie szkolenia. Jesteśmy zorganizowani, bo istniejemy od bardzo dawna, a to zmiana formalna – mówił dyrektor Akademii Jarosław Rozmus.

Zdaniem koordynatora ds. szkolenia Dariusza Kołodzieja, jest to dobra i potrzebna inwestycja w przyszłość.
- Szkolimy, w dużej mierze, zawodników z naszego regionu. Już teraz kapitanem zespołu jest wychowanek klubu - Daniel Mikołajewski. Dzięki tej integracji wprowadzanie młodych zawodników do 1. drużyny będzie skuteczniejsze – przewiduje koordynator.

Zestawienie drużyn, które wchodzą w skład Akademii Podbeskidzia pod własnością TS Podbeskidzie S.A. oraz trenerów:

(IV liga) TSP II – Marek Sokołowski
(A-klasa) TSP III – Jakub Jucha
(1 liga) TSP U19 A1 – Tomasz Górkiewicz
(2 liga) TSP U19 A1 – Waldemar Fluder
(1 liga) TSP U17 B1 – Mateusz Wajdzik
(2 liga) TSP U17 B1 – Wojciech Sadlok
(1 liga) TSP U16 B2 – Wojciech Jarosz
(2 liga) TSP U16 B2 – Konrad Sieracki
(CLJ) TSP U15 – Łukasz Rozmus i Mateusz Stankiewicz
(2 liga) TSP U15 C1 – Marcin Jura
(3 liga) TSP U14 C2 – Konrad Kuder

źródło: TS Podbeskidzie S.A.

oprac. ek

 

prezydent i młodzi piłkarze

 

młodzi piłkarze z balonikami

 

prezydent i prezes klubu, w tle młodzi piłkarze

 

młodzi piłkarze

 

uczestnicy wydarzenia

 

uczestnicy wydarzenia
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB