Rekordziści nie zwalniają tempa

na zdjęciu zawodnicy walczący o piłkę fot. Paweł Mruczek

Mecz przypominał te, które dotychczas oglądaliśmy w rundzie rewanżowej w wykonaniu bielszczan. Od początku widoczna bardzo duża przewaga biało-zielonych prędzej czy później musiała znaleźć przełożenie na zdobycze bramkowe. Strzelanie rozpoczął Paweł Budniak, wykorzystując mocne wbicie piłki w pole karne w wykonaniu Łukasza Biela. Kolejne trafienie dołożył po indywidualnej akcji Alex Viana, ale jeżeli coś mielibyśmy na dłużej zapamiętać z pierwszych 20 minut, to akcję, po której Alex Viana po raz drugi tego dnia pokonał Jakuba Budycha. Piłka krążyła między zawodnikami z Bielska-Białej przez blisko 30 sekund, w taki sposób, że w głowie mogło się zakręcić od samego oglądania. Nic zatem dziwnego, że obrońcy Fit-Morning Gredaru w końcu musieli się pogubić, a Alex Viana z odległości jednego metra umieścił piłkę w pustej bramce.

Początkowe minuty po zmianie stron były bardziej wyrównane, gospodarzom udało się nawet pokonać broniącego w drugiej połowie Kacpra Burzeja, a swoje debiutanckie trafienie w ekstraklasie zaliczył Portugalczyk Wilson Tavares. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni, ten gol nie mógł oczywiście odmienić losów meczu, które ostatecznie zakończyło się wygraną rekordzistów 12:2. Na podkreślenie zasługuje drugi z rzędu czteropak w wykonaniu Michała Marka oraz kolejny hat`trick Alexa Viany.

Z zespołem z Brzegu Rekord spotka się po raz kolejny już za tydzień, 17 lutego, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski w futsalu, mecz odbędzie się w hali przy Startowej 13. Transmisja 17 lutego o godzinie 18.55.

Fit-Morning Gredar Brzeg – Rekord Bielsko-Biała  2:12 (0:6)

Rekord: Nawrat (Burzej) – Korpela, Surmiak, Alex Viana, Janovsky, Popławski, Biel, Budniak, Marek, Matheus, Twarkowski, Kubik, Hutyra

0:1 Budniak (3. min.)
0:2 Alex Viana (6. min.)
0:3 Marek (11. min.)
0:4 Alex Viana (13. min.)
0:5 Marek (13. min.)
0:6 Janovsky (16. min.)
1:6 Tavares (25. min.)
1:7 Korpela (26. min.)
1:8 Matheus (32.min.)
1:9 Marek (35. min.)
1:10 Alex Viana (38. min.)
2:10 Jose Pepo (38. min.)
2:11 Marek (39. min.)
2:12 Popławski (39. min.)

 

materiały prasowe