Tenisowe Puchary Orła

Na zdjęciu stojący człowiek fot. organizator

3 grudnia na kortach KS Solar odbył się III turniej par deblowych im. Władysława Orła dla amatorów. Do rywalizacji przystąpiło 18 zawodników. Tenisiści rywalizowali o puchary ufundowane przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.


Po losowaniu par rywalizacja przebiegała na dobrym poziomie, szczególnie mecz finałowy, w którym wystąpili T. Świertok i Ł. Kijas oraz R. Waloszek i Ł. Machalica. Pierwszy set para Świerkot/Kijas wygrała łatwo 6-0, ale w drugim secie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, ponieważ rywale pokazali swój lwi pazur, aby jednak przegrać 6:7.
Organizatorem turnieju było Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej wraz z Klubem Sportowym Solar. Sędzią głównym zawodów był znany sędzia tenisowy Grzegorz Wasik, także wychowanek Kolejowego Klubu Sportowego prowadzonego przez Władysława Orła.


Za sprawą sukcesów Igi Świątek i Huberta Hurkacza tenis staje się naszym narodowym sportem. Tysiące kibiców pilnie śledzą poczynania przedstawicieli tej dyscypliny sportowej. Także i nasze miasto ma powody do zadowolenia, wszak działa tu kilka szkółek tenisowych. Do najlepszych w Polsce należy BKT Advantage, prowadzony przez jednego z wychowanków Władysława Orła.


oprac. JacK 

Na zdjęciu plakat

 

Na zdjęciu stojący ludzie