Banialuka już zaprasza

Amelka, Bóbr i Król na dachu Amelka, Bóbr i Król na dachu; fot. Teatr Banialuka

 

W niedzielę 14 lutego Teatr Lalek Banialuka nareszcie otwiera się dla publiczności i zaprasza na spektakl Tutu w reżyserii Roksany Miner. W repertuarze na luty znalazło się również przedstawienie dla młodzieży i dorosłych Augustus w reż. Jacka Popławskiego.

- Szczególną uwagę widzów pragniemy zwrócić na spektakl Amelka, Bóbr i Król na dachu w reż. Lucyny Sypniewskiej. Jest to najnowsza, grudniowa produkcja Banialuki, która ze względu na zamknięcie teatrów miała tylko premierę wewnętrzną. Teraz wreszcie możemy nasz spektakl zaprezentować publiczności - mówi z radością dyrektor Banialuki Jacek Popławski.

W związku z sanitarnymi obostrzeniami teatr dysponuje tylko połową miejsc na widowni. Obowiązują w nim naturalnie wszystkie wymagania i zalecenia dotyczące m.in. dezynfekcji, dystansu i maseczek. Zasady postępowania można znaleźć na nowej stronie internetowej Banialuki https://www.banialuka.pl w zakładce Covid-19.

- Mając cichą nadzieję, że otwieramy się na dłużej zapraszamy serdecznie! - mówi dyrektor Jacek Popławski.

Amelka, Bóbr i Król na dachu Tankreda Dorsta i Ursuli Ehler w przekładzie Jacka Stanisława Burasa to propozycja dla najmłodszych widzów, oparta na uniwersalnym micie o wędrówce, która kształtuje bohatera i wpływa na jego życie. Tytułowa Amelka nie ma w życiu łatwo. Mieszka w kurniku, musi być posłuszna okrutnej przybranej matce. Któregoś dnia ta wysyła Amelkę do Szepczącego Lasu po garnek czarnego miodu. Amelka musi zdążyć przed zachodem słońca. Wędrówka okazuje się nie tylko wyprawą po miód, ale także podróżą w głąb siebie, pozwalającą odkryć Amelce swoją prawdziwą tożsamość i zrozumieć otaczający ją świat.
Z pewnością żaden z widzów nie przejdzie obok tego spektaklu obojętnie - zapewniają realizatorzy.
Niezwykła, magnetyzująca scenografia jest dziełem Anny Chadaj, teatralni rzemieślnicy stworzyli ją z niekonwencjonalnych materiałów, także z recyclingu. Autorem muzyki oraz piosenek jest Krzysztof Maciejowski.
W spektaklu grają Adam Milewski, Barbara Rau, Dagmara Włoszek-Rabska, Katarzyna Pohl, Małgorzata Bulska, Piotr Tomaszewski, Radosław Sadowski i Tomasz Sylwestrzak.

r