Gramy dla Kacpra

hala pod Dębowcem w środku, mecz siatkówki fot. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Na zakończenie ferii zimowych 11 lutego w hali pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26 odbędzie się szósty Charytatywny Turniej Siatkówki Gramy dla Kacpra.

W programie, od godziny 9.00 do 16.00, między innymi turniej amatorskich drużyn siatkarskich, turniej piłki nożnej Beskidków, mecz towarzyski uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 28, pokaz akrobatyki sportowej, animacje cyrkowe, gry i zabawy dla najmłodszych oraz loteria fantowa.

W trakcie wydarzenia fundacja Pomaluj Nasz Świat prowadzi zbiórkę na rzecz Kacpra Pysia.

Kacper ma 16 lat i mieszka z rodzicami w Bielsku-Białej. Chłopak urodził się z niepełnosprawnością sprzężoną: małogłowiem, wadą OUN i wadą serca. To wszystko sprawia, że codzienność jego i jego rodziców jest ogromnym wyzwaniem. Kacper przeszedł dwie operacje serca i kardiologiczny zabieg poszerzenia tętnicy płucnej przez wstawienie stentu. Choruje również na lekooporną padaczkę.

Chłopak nie chodzi samodzielnie, nie mówi, potrzebuje stałej opieki, a także profesjonalnej rehabilitacji, która pozwala utrzymywać go w dobrej formie. Rodzice Kacpra starają się wspomóc go na drodze do poprawy jakości życia, usprawniania i usamodzielniania, ale to wiąże się z ogromnymi kosztami. Będzie można ich wesprzeć 11 lutego podczas Charytatywnego Turnieju Siatkówki.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

ek

 

plakat