Wprowadzenie do Krajowego Systemu e-Faktur

grafika fot. materiały promocyjne Izby Administracji Skarbowej

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) prowadzi ogólnopolski cykl spotkań on-line Środy z KSeF. W każdą środę do połowy grudnia eksperci KAS przekazują mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur, wdrażając się w system, który od 1 lipca 2024 r. będzie obowiązkowy. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r. Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Spotkania w każdą środę do połowy grudnia

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach zaprasza mikroprzedsiębiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF.

W trakcie webinarium można dowiedzieć się o: nowych zasadach fakturowania w Polsce, uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień, różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą, wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF, bezpłatnych narzędziach KSeF, np. gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Najbliższe webinarium już 6 grudnia o godz. 9.00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć

W ostatnich spotkaniach, które odbyły się 22 i 29 listopada wzięło udział po 600 uczestników. Kolejne webinarium 13 grudnia. Przewidywany czas spotkania – godzina.

Więcej informacji o KSeF na www.podatki.gov.pl/ksef.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

oprac. ek